کسب و کارمقالات آموزشی

بهترین مشاغل برای افراد دارای ADHD

۱-تحریک کننده احساسات

مشاغل: مددکار اجتماعی ، مربی بدن سازی ، روحانی دینی ، روانشناس ، معلم آموزش ویژه ، نویسنده ، پزشک ، پرستار، دامپزشکیمشاغل که در آن لازم است به خصوص در مورد کارهایی که انجام می دهید پرشور باشید انگیزه و تمرکز طبیعی ایجاد کنید. این واقعاً می تواند  در هر زمینه ای باشد که شما علاقه عمیق و ماندگار داشته باشید. .

۲-تحریک شده با شدت زیاد

مشاغل: کارآگاه ، افسر پلیس ، پرستار مراقبتهای ویژه ، افسر، اعزام کننده اورژانس ، مربی ورزشی ، آتش نشاناز آنجا که بسیاری از افراد مبتلا به ADHD از شدت انگیزه برخوردار هستند ، مشاغل با احساس فوریت ذاتی اغلب برای افراد مبتلا به ADHD  مناسب است. مشاغلی که زندگی احساس نهایی اضطراری را فراهم می آورد.دکتر استفانی سارکیس ، رواندرمانگر بالینی و استادیار دانشگاه فلسطین فلوریدا در بوکا راتون می گوید: “افراد مبتلا به ADHD تمایل دارند که در محیطی پر سرعت و پر فشار مانند اتاق اورژانس یا آمبولانس کار کنند.”

۳-فوق ساختار یافته

مشاغل: نظامی ، مدیر پروژه ، تحلیلگر داده ها ، وکالت ، آزمایش کننده نرم افزار ، حسابدار ، تنظیم کننده مطالبات بیمه ، گوینده بانک ، کارگر خط مونتاژ کارخانه

بعضی از بزرگسالان مبتلا به ADHD بهترین کار را در کارهایی انجام می دهند که بسیار ساختار یافته اند. یک کار ساختار یافته در جایی است که یک جریان کاری خاص ، کارهای روزمره و واضح تعریف شده وجود دارد. فضای خاکستری زیادی وجود ندارد و انتظارات را نیز تغییر کند

طبق گفته CHADD ، مدیریت زمان می تواند یکی از چالش برانگیزترین جنبه های اشتغال برای بزرگسالان مبتلا به اختلال کمبود فشار خون باشد (کودکان و بزرگسالان با اختلال کمبود توجه / بیش فعالی).مشاغل با ساختار داخلی و روال می تواند به تبدیل این چالش به موفقیت شغلی کمک کند. سارکیس می گوید: “کارمندان دارای ADHD اغلب در محیط هایی که دستورالعمل ها و دستورالعمل های واضح دارند ، شکوفا می شوند.”

۴- سرعت صاعقه

مشاغل: پرستار ER ، پزشک / جراح تروما ، EMT ، آتش نشان ، مدرس مدرسه ، دستیار دندانپزشکی ، منشی خرده فروشی

یکی از ویژگی های بارز ADHD این است که افکار ثابت و سریع در حال تغییر هستند. استفاده از این ویژگی می تواند به معنای موفقیت در کار باشد. بسیاری از بزرگسالان مبتلا به ADHD گزارش می دهند که از تغییر مداوم لذت می یابند و در محیطهایی که باید به سرعت آنالیز و سازگار شوند ، شکوفا می شوند.

۵- دست خلاق

مشاغل: نوازنده ، هنرمند ، رقصنده ، سرگرمی ، مخترع ، طراح مد ، مکانیک ، طراح گرافیک ، دکوراتور داخلی ، معمار

کارهای شغلی که به خلاقیت نیاز دارند می تواند برای برخی از افراد مبتلا به ADHD مناسب باشد. این نوع مشاغل غالباً خلاقیت و حل مسئله را با هم ترکیب می کنند – مناطقی که افراد دارای ADHD اغلب در آن سرآمد هستند.تحقیقات از این عقیده پشتیبانی می کنند که افراد مبتلا به ADHD احتمالاً به سطح بالاتری از تفکر خلاق و موفقیت دست می یابند. آن افکار و ایده های مسابقه اغلب می توانند زیبایی را به تفکر خلاق و بازده تبدیل کنند.

۶- ریسک پذیری

.مشاغل: بورس اوراق بهادار ، ورزشکار حرفه ای ، کارآفرین ، غواص تجاری ، پیشکسوت ساخت و ساز ، طراح نرم افزار ، راننده ماشین مسابقه ، خلبان هواپیماتمایل به خطرات و فکر نوآوری دو مهارت است که برخی از افراد مبتلا به ADHD دارند. این ویژگی ها می توانند به شما کمک کنند که به عنوان رئیس خود یا در زمینه هایی که استقلال زیادی را طلب می کنند موفق شوید.

احتیاط: شغل باید در زمینه ای باشد که شما به آن علاقه مند باشید ، زیرا شغل هایی  که اغلب مستلزم تسلط بر توانایی هایی است که افراد دارای اختلال ADHD مانند برنامه ریزی ، سازماندهی و انگیزش را در خود دارند.
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن