• محققان تازه شروع به یادگیری چگونگی تفاوت علائم اولیه COVID-19 و آنفلوانزای فصلی در کودکان می کنند.
  • با آغاز فصل آنفلوآنزا در ماه اکتبر، والدین می توانند به زودی در صورت کشف آنفولانزا یا COVID-19 کودک مبتلا به آنفلوآنزا ، رمزگشایی کنند که این امر نیاز به قرنطینه یا سفر به پزشک آنها دارد.
  • متخصصان تأکید می کنند که گرفتن واکسن آنفلوانزا در هنگام شیوع همه گیر بیش از هر زمان دیگری مهم است.

در میان بیماری همه گیر COVID-19 آنفولانزا نیز وجود دارد.

هر دو بیماری علائم مشابه دارند ، به این معنی که تشخیص یک از دیگری ممکن است دشوار باشد.

محققان تازه شروع به یادگیری نحوه تشخیص علائم اولیه COVID-19 و آنفلوانزای فصلی در کودکان می کنند.

تحقیقات جدید منتشر شده در شبکه جاما باز است منبع مورد اعتماد توسط تیمی از بیمارستان ملی کودکان نشان داد که تفاوت قابل توجهی در میزان بستری در بیمارستان، پذیرش در بخش مراقبت های ویژه (ICU) یا استفاده از دستگاه تنفس در کودکان مبتلا به آنفولانزا یا COVID-19 وجود ندارد.

محققان تعجب کردند که وقتی افراد بیشتری مبتلا به COVID-19 بیشتر از آنفلوانزا بودند، هنگام تشخیص ، تب ، سرفه ، اسهال ، استفراغ ، سردرد ، بدن درد یا درد قفسه سینه گزارش کردند.

با آغاز فصل آنفولانزا در ماه اکتبر ، والدین می توانند به زودی در صورت کشف آنفولانزای فصلی یا علائم COVID-19 که می تواند قرنطینه یا سفر به مطب پزشک باشد ، رمزگشایی کنند.

آنفلوآنزا در برابر COVID-19

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)منبع مورد اعتماد اخیراً راهنمایی درباره تفاوت آنفولانزا و COVID-19 منتشر شده است.

این سازمان می گوید: “در حالی که تصور می شود ویروس های COVID-19 و آنفلوانزا به روش های مشابهی گسترش می یابند ، COVID-19 در بین جمعیت های خاص و گروه های سنی مسری تر از آنفلوانزا است.”

این گزارش نشان داد که مدت زمان بروز علائم بین قرار گرفتن در معرض و عفونت و همچنین مدت زمان انتشار ویروس ، بین آنفلوانزا و SARS-CoV-2 ، ویروس عامل COVID-19 متفاوت است.

“مشاهده شده است که COVID-19 دارای وقایع شیوع بیشتری نسبت به آنفولانزا است. این بدان معناست که ویروسی که باعث COVID-19 می شود می تواند به سرعت و به راحتی در بسیاری از افراد شیوع یابد و با پیشرفت زمان باعث انتشار مداوم در بین افراد شود. “

دکتر فلور ام. مونوز-ریواس، استادیار متخصص اطفال در کالج پزشکی بیلور گفت: “به عنوان متخصص اطفال ، ما نگران هستیم که تأثیر واقعی COVID در کودکان هنوز مشخص نشده است.”

متخصصان تأکید دارند که نباید تأثیر COVID-19 بر روی کودکان را کاهش داد و یا بر اساس داده هایی که کودکان در خانه پناه گرفته اند ، به مدرسه نمی روند و در معرض افراد یا ویروس های دیگر قرار ندارند ، استوار است.

” فصل زمستان فرصت ارزیابی چنین تأثیراتی را در اختیار ما قرار می دهد. این به این دلیل است که حتی اگر فاصله اجتماعی و سایر اقدامات کنترل COVID همچنان پابرجا باشد ، جمعیت به طور کلی به فعالیت های “عادی تر” بازمی گردند و اقدامات کنترلی به طور مداوم اعمال نمی شوند. “

مونوز-ریواس افزود ما نمی دانیم چه اتفاقی می افتد اگر شاهد موارد گسترده آنفلوانزا و COVID-19 در پاییز و زمستان باشیم.

تب، سرفه در کودکان مبتلا به COVID-19 بیشتر از آنفلوانزا است.

به عنوان بخشی از این مطالعه ، محققان ۳۱۵ بیمار را در بیمارستان بررسی کردند که از ۲۵ مارس ۲۰۲۰ و ۱۵ مه ۲۰۲۰ با COVID-19 تشخیص داده شدند.

آنها اطلاعات را با ۱۴۰۲ کودکی که از اول اکتبر ۲۰۱۹ تا ۶ ژوئن سال ۲۰۲۰ مبتلا به آنفلوانزا تشخیص داده شده بودند مقایسه کردند. کودکانی که بدون علامت بودند اما از نظر COVID-19 مثبت بودند ، در گروه گروه گنجانده نشدند.

از گروه COVID-19 ، ۱۷.۱ درصد در بیمارستان بستری شدند ، ۵.۷ درصد در ICU و ۳.۲ درصد در تهویه بودند. از کودکان مبتلا به آنفولانزا ، ۲۱.۲ درصد در بیمارستان بستری شدند ، ۷ درصد در ICU بستری شدند و ۱.۹ درصد در ونتیلاتور بودند.

بیماران بستری در COVID-19 دارای سن متوسط ​​۹.۷ ، در حالی که مبتلایان به آنفولانزا دارای سن متوسط ​​۴.۲ سال بودند.

تب شایعترین علامت گزارش شده و به دنبال آن سرفه است. بیشتر کودکان مبتلا به COVID-19 در مقایسه با مبتلایان به آنفولانزا تب و سرفه داشتند.

درصد بیشتری از مبتلایان به COVID-19 علائم گزارش شده از جمله:

  • اسهال
  • استفراغ
  • سردرد
  • بدن درد
  • درد قفسه سینه

از نظر آماری تفاوت معناداری در کودکانی که از گرفتگی ، گلودرد یا تنگی نفس گزارش می کنند وجود ندارد.

از آنجا که با بسته شدن مدارس در ماه مارس ، تعداد موارد آنفولانزا در بیمارستان کاهش یافت ، دکتر Xiaoyan Song ، نویسنده اصلی مطالعه و مدیر کنترل عفونت / اپیدمیولوژی در بیمارستان ملی کودکان ، می خواهد تأثیرات تعطیلی مدارس بر گسترش COVID-19 را بررسی کند .

وی گفت: “ما می خواهیم تأثیر کمی تعطیلی مدارس را ارزیابی کنیم تا بتوانیم تعیین کنیم که هزینه تعطیلی مدارس و ماندن در خانه در چه مرحله ای بیش از سود ناشی از کاهش انتقال COVID-19 و بارهای موجود بر سیستم مراقبت های بهداشتی است.”

علائم همپوشانی

CDC اظهار داشت ، مشکل دیگر والدین این واقعیت است که COVID-19 و آنفلوانزا می توانند همزمان اتفاق بیفتند.

دکتر ناتانیل بیرز ، رئیس سیستم مراقبت های بهداشتی HSC و یک متخصص اطفال با مرکز ملی پزشکی کودکان گفت: “علائم COVID-19 و آنفلوانزا بسیار مشابه هستند و همانطور که این مطالعه نشان می دهد تفاوت های کمی در ارائه وجود دارد.” وابسته به تحقیق نیست.

وی گفت: “والدین باید در صورت داشتن تب ، سرفه ، استفراغ یا اسهال یا گلودرد در کودکان با پزشک متخصص اطفال خود تماس بگیرند تا تشخیص دهند که آیا باید از نظر COVID-19 آزمایش شوند و همچنین باید از نظر آنفلوانزا آزمایش شوند.”

مونوز-ریواس گفت ، کودکان از بسیاری از دلایل دیگر ممکن است تب داشته باشند ، بنابراین والدین نباید فکر کنند که COVID-19 تنها مقصر است.

مونوز-ریواس گفت: “در صورت داشتن تب ، سرفه ، گلودرد ، یا هر نوع مشکل در تنفس ، غذا خوردن یا خوابیدن ، با پزشک خود تماس بگیرید.” “پزشکان باید بیماران علامت دار را از نظر آنفولانزا و COVID در صورت وجود در منطقه ای که COVID هنوز شیوع دارد ، آزمایش کنند و اطلاعات محلی نظارت را از نظر آنفولانزا دنبال کنند.”

دکتر سونجا راسموسن ، استاد متخصص اطفال و اپیدمیولوژی در دانشگاه فلوریدا (UFHealth) تأکید کرد ، هم آنفولانزا و هم COVID-19 می توانند باعث بیماری شدید در کودکان شوند .

وی گفت: “همه ما شنیده ایم که COVID-19 در کودکان نسبت به بزرگسالان خفیف تر است ، اما این بدان معنا نیست که در بعضی از بچه ها نمی تواند باعث بیماری شدید شود.”.

عکس العمل های آنفولانزا بسیار مهم است، کارشناسان هشدار می دهند

برای والدین مهم است که برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها هر کاری که می توانند انجام دهند.

برای آنفولانزا ، این به معنی تزریق واکسن آنفولانزا است . راسموسن افزود ، تا زمانی که واکسن COVID-19 در دسترس نباشد ، ماسک بزنید ، دست ها را بشویید و فاصله های اجتماعی را رعایت کنید.

اما حتی پس از واکسیناسیون ، والدین باید به یاد داشته باشند که کودکان ممکن است زمستان امسال نیز به آنفولانزا مبتلا شوند.

“در حالی که واکسن آنفلوانزا احتمال ابتلا به آنفلوانزا را کاهش می دهد و عوارض را کاهش می دهد و البته اگر آنفلوانزا داشته باشید ، ۱۰۰٪ در جلوگیری از آنفلوانزا موثر نیست. بنابراین متخصصان اطفال احتمالاً نیاز به آزمایش هر دو [بیماری] حتی در کسانی که تزریق آنفولانزا کرده اند ، دارند. ”Beers گفت.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) نیز یادآوری پدر و مادر که دریافت واکسن آنفولانزا می تواند مهم این سال است.

“اطمینان حاصل کنید که کودک شما در اواخر ماه اکتبر یا زودتر واکسن آنفولانزا گرفته است. به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ، این مهم بیش از هر زمان دیگری در این فصل آنفولانزا وجود دارد. »

این وب سایت همچنین می گوید کودکانی که مبتلا به COVID-19 هستند و قبلاً برای آنفلوآنزا واکسینه نشده بودند ، با از بین رفتن علائم COVID-19 ، هنوز هم می توانند واکسن آنفولانزا بگیرند.

بیرز توضیح داد: “ما همچنان که اجتماعات با تعداد قابل توجهی COVID-19 را مشاهده می کنیم ، موارد مشاهده را در کودکان را ادامه خواهیم داد.”