سبک زندگیسلامت

راهنمای درمان خشکی پوست در کودکان

خشکی پوست، شایعترین علت خارش است.  در زمستان و مناطق کم رطوبت تقریباً ۵۰٪ از بزرگسالان و بسیاری از کودکان را نیز درگیر می کند.

درمان خشکی پوست ممکن است آزار دهنده باشد. با این حال ، وقتی می دانید می توانید تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کنید ، محصولی که می توانید استفاده کنید و همچنین هنگام تماس با پزشک می توانید آن را به طور موثری مدیریت کنید.

اگر:

  • کودک شما با پوست خشک زیر ۲ سال دارد.
  • یک عفونت احتمالی وجود دارد ،پوست به لمس گرم است، پوست بیش از حد قرمز یا خونریزی دارد ، از بین می رود یا حاوی چرک است
  • بثورات قسمت زیادی از بدن را می پوشاند
  • خارش شدید است و باعث می شود شب یا شما یا فرزندتان بیدار بمانید

تغییر سبک زندگی

برخی از روش های بسیار آسان برای آبرسانی به پوست شما وجود دارد. این سه تغییر سبک زندگی ممکن است ساده به نظر برسد ، اما اولین قدم بسیار خوبی برای برداشتن است ، به خصوص اگر در کودکان خشکی پوست را درمان می کنید.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که شما یا فرزندتان هیدراته هستید. نوشیدن مایعات فراوان بدن شما را از جمله پوست آبرسانی می کند. به نظر می رسد خود توضیحی باشد اما تفاوت زیادی ایجاد می کند.

در مرحله دوم ، یک دستگاه بخور بخرید و تنظیم کنید. رطوبت سازها رطوبت را به هوا اضافه می کنند و شروع به مبارزه با یکی از دلایل اصلی خشکی پوست می کنند.

در آخر ، روال حمام خود را اصلاح کنید. مصرف حمام یا دوش مداوم ، طولانی و گرم بدون شک باعث خشکی پوست می شود. اگر کودک شما پوست خشک دارد ، اجازه ندهید که بیش از ۱۵ دقیقه در حمام بماند.

اطمینان حاصل کنید که آب خیلی گرم نیست و در صورت امکان حمامها را به یک روز در میان و یا در صورت لزوم گسترش دهید. بهتر است پس از استحمام پوست خود را خشک کنید و مرطوب کننده های آن زمان را برای نگه داشتن در آب استفاده کنید.

به عنوان یک قانون کلی:

اگر پوست کمی خشک است ، می توانید با کرم یا لوسیون بچسبانید
اگر پوست خیلی خشک است ، پمادی (ضخیم تر از کرم) تهیه کنید
همچنین ، من کاملاً از محصولات عمومی پشتیبانی می کنم! آنها به همان اندازه موثر و بسیار ارزان تر هستند!

حمام آرد جو دوسر

حمام های بلغور جو دوسر می توانند به تسکین پوست تحریک شده کمک کنند. شما محصول بلغور جو دوسر را مستقیماً به حمام اضافه می کنید ، و بلافاصله خارش آن را برطرف می کنید.

پاک کننده های ملایم

صابون های خشن می توانند باعث خشکی پوست شوند یا آن را بدتر کنند. حتی برخی از محصولات که ادعا می کنند “ملایم” هستند ممکن است در واقع حاوی مواد یا عطرهایی باشند که می توانند خشکی پوست را تحریک کنند.

مرطوب کننده ها

برای مقابله با خشکی پوست می توان از مرطوب کننده ها در هر زمان استفاده کرد. مرطوب کننده ها آب را در خارجی ترین لایه پوست نگه می دارند ، همچنین به عنوان یک مانع موقت برای پوست شما عمل می کنند. مرطوب کننده هایی که توصیه می کنم شامل موارد زیر باشد

مواد مرطوب کننده فرآورده های روغنی هستند که رطوبت پوست را به خود جلب می کنند. از آنها می توان در هر زمان استفاده کرد ، اما چربی آن آزار دهنده است ، بنابراین بهتر است در شب استفاده شود.

سرامیدها سرامیدها به تشکیل سد پوست کمک می کنند ، که به پوست در حفظ رطوبت کمک می کند.

محصولات اسیدی اتیک

اگر در حال درمان خشکی پوست هستید ، ممکن است مجبور شوید آنرا یک درجه افزایش دهید و یا یک محصول حاوی اوره یا یک محصول اسید لاکتیک دریافت کنید.

محصولات اوره در واقع با نفوذ از طریق پوست خشک کار می کنند ، که ناهموار ، سفت و سخت است. از آنجا که این یک محصول قوی است ، این را برای موارد شدیدتر رزرو کنید. کرم های اوره معمولاً در حدود ۵-۵۰٪ اوره دارند. هرچه درصد بیشتر باشد ، اوره بیشتر و بهترین حالت برای پوست سفت مانند پا است. برای خشکی پوست درصد کمی توصیه م ی شود.

محصولات اسید لاکتیک برای موارد شدیدتر خشکی پوست نیز بسیار موثر است. این محصولات به لایه برداری پوست کمک می کنند و باعث می شوند رطوبت بیشتری از بین برود.

در صورت شدید بودن ، پزشک ممکن است دلایل دیگر مانند درماتیت (عفونت) ، عفونت های قارچی ، پسوریازیس و اگزما را رد کند.

علاوه بر این ، اگر شما در حال درمان خشکی پوست در یک کودک هستید ، قبل از آزمایش محصولات قوی تر – حاوی اوره یا اسید لاکتیک ، با پزشک خود مشورت کنید.

اگر بعد از ۷ روز از درمان علائم بهبود نیافت یا بدتر شد، با پزشک خود تماس بگیرید!

خلاصه

در بزرگسالان و کودکان ، بهتر است رویکرد گام به گام را در پیش بگیرید ابتدا تغییر سبک زندگی ، سپس محصولات ملایم بعدی و در صورت لزوم ادامه دهید! در کمترین زمان ، آن خارش مزاحم را رام خواهید کرد!

اگر این مطلب را مفید دانستید ، آن را به اشتراک بگذارید!

آیا محصولات دیگری وجود دارد که برای خشکی پوست استفاده کنید؟ درکامنت بنویسید.

 

 

 

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن