روانشناسی کودک

۳۵ هدیه ای که فرزندان شما هرگز فراموش نمی کنند

۱. تأیید گاهی یک کلمه تأیید ساده می تواند کل زندگی را تغییر دهد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما می دانند چقدر از آنها قدردانی می کنید. و سپس، هر فرصتی را که به دست می آورید ، به آنها یادآوری کنید.

۲. هنر با ظهور اینترنت، از آن ها بخواهید که چیز های بیشتری خلق کنند.

۳. چالش. فرزند خود را تشویق کنید که رویاهای بزرگ ببیند. به نوبه خود ، آنها بیشتر از آنچه فکر می کردند به انجام خواهند رسید … و احتمالاً حتی بیشتر از آنچه شما فکر می کردید ممکن است به آن دست یابند.

۴. شفقت/عدالت. زندگی عادلانه نیست هرگز نخواهد بود – متغیرهای بسیار زیادی وجود دارد. اما وقتی اشتباهی مرتکب شده است یا می توان زمین بازی را هموار کرد ، من می خواهم فرزندم برای کمک به تراز کردن آن فعال باشد.

۵. قناعت. نیاز به موارد بیشتر مسری است. پذیرش ” کمتر بیشتر است ” پادزهر است. بنابراین ، یکی از بزرگترین هدایایی که می توانید به فرزندان خود بدهید ، قدردانی از رضایت از آنچه که دارند، چه هستند و چه کسانی می توانند باشند هستند .

۶. کنجکاوی. به فرزندان خود بیاموزید که در مورد چه کسی، چه، کجا، چگونه، چرا سوال بپرسندکلمات “هرگز از پرسیدن این همه پرسش دست بردارید” نباید از دهان والدین خارج شود.

۷. عزم و اراده. یکی از بزرگترین عوامل تعیین کننده در موفقیت فرد اندازه اراده او است. چگونه می توانید امروز به رشد فرزند خود کمک کنید؟

۸. انضباط. کودکان باید همه چیز را از ابتدا یاد بگیرند ، از جمله رفتارهای مناسب ، نحوه کنار آمدن با دیگران ، نحوه دستیابی به نتایج و رسیدن به رویاهای خود. نباید از انضباط اجتناب کرد یا آن را کنار گذاشت. در عوض، باید سازگار و مثبت باشد.

۹. تشویق. کلمات قدرتمند هستند. آنها می توانند ایجاد کنند یا می توانند نابود کنند. کلمات ساده ای که امروز برای گفتن انتخاب می کنید می تواند دلگرمی و افکار مثبت را برای کودک دیگر ارائه دهد. یا کلمات شما می توانند آنها را بیش از پیش ناامید کنند. بنابراین آنها را با دقت انتخاب کنید.

۱۰. وفاداری به همسر. وفاداری در ازدواج شامل چیزهای بیشتری از بدن ما نیست. همچنین شامل چشم ، ذهن ، قلب و روح ما می شود. هر روز از جنسیت خود محافظت کنید و آن را کاملاً به همسرتان اختصاص دهید. فرزندان شما کاملاً توجه خواهند کرد.

۱۱. یافتن زیبایی. به فرزندان خود کمک کنید زیبایی را در هر چیزی که می بینند … و در هر کسی که ملاقات می کنند بیابند.

۱۲. سخاوت. به کودکان سخاوت در رابطه با خودشان و مسائل آموزش دهید.

۱۳. صداقت/صداقت. کودکانی که ارزش و اهمیت صداقت را در سنین پایین می آموزند ، فرصت بسیار بیشتری برای تبدیل شدن به بزرگسالان صادق دارند. و بزرگسالان صادقی که صادقانه با دیگران برخورد می کنند ، احساس بهتری نسبت به خود دارند ، از زندگی خود بیشتر لذت می برند و شبها بهتر می خوابند.

۱۴. امید. امید این است که بدانید و باور داشته باشید که همه چیز بهتر و بهتر می شود. قدرت ، استقامت و عزم راسخ ایجاد می کند. و در سخت ترین زمانهای زندگی ، ما را مجبور می کند که به جلو ادامه دهیم.

۱۵. آغوش و بوسه.  داستان مردی را شنیده اید؟که به پسر ۷ ساله اش گفته بود که برای بوسه خیلی پیر شده است.  این را بدانید که فرزندان شما هرگز آنقدرها بزرگ نیستند که بتوانند تأیید فیزیکی عشق شما به آنها را دریافت نکنند.

۱۶. تخیل. اگر در ۲۰ سال گذشته چیزی آموخته ایم ، این است که زندگی هر روز سریعتر و سریعتر تغییر می کند. دنیای فردا هیچ شباهتی به دنیای امروز ندارد. و افراد دارای تخیل کسانی هستند که نه تنها با آن زندگی می کنند ، بلکه آن را ایجاد می کنند.

۱۷.  هدف: فرزند پروری یک هدف خاص است . در مسیر آن آهسته حرکت کنید، در ابتدا بدانید که خودتان چه کسی هستید، به کجا می روید، چگونه به اهداف خودتان می رسید و همین کار را برای فرزندان خود انجام دهید.

۱۸.آغوش شما. این بهترین مکان در سراسر جهان برای کتاب، داستان یا مکالمه است و در تمام مدت ازآن استفاده کنید.

۱۹. یادگیری مادام العمر. علاقه به یادگیری با مطالعه فقط برای کسب نمره یا جلب رضایت معلمان متفاوت است. در خانه شروع می شود. بنابراین بخوانید ، سوال بپرسید ، تحلیل کنید و افشا کنید. به عبارت دیگر ، یاد بگیرید که عاشق یادگیری خودتان باشید.

۲۰. عشق. … اما بزرگترین آنها عشق است.

۲۱. غذا با هم. وعده های غذایی فرصت بی نظیری را برای رابطه فراهم می کند ، امثال آن در هیچ جای دیگر یافت نمی شود. آنقدر که خانواده ای که با هم غذا نمی خورند با هم رشد نمی کنند.

۲۲. طبیعت. کودکانی که یاد می گیرند از دنیای اطراف خود قدردانی کنند ، مراقب دنیای اطراف خود هستند. به عنوان والدین، به آنها آموزش دهید که دنیای اطراف خود را تمیز نگه دارند.

۲۳. فرصت. بچه ها به فرصت هایی نیاز دارند تا چیزهای جدید را تجربه کنند تا بتوانند دریابند از چه چیزی لذت می برند و در چه چیزی خوب هستند. و برخلاف تصور عموم ، این امر نیازی به پول زیادی ندارد.

۲۴. خوش بینی. بدبینان دنیا را تغییر نمی دهند، خوش بینان چنین می کنند.

۲۵. صلح. در مقیاس جهانی ، ممکن است فکر کنید این از دست ما خارج است. اما در رابطه با اطرافیان ، این کاملاً در دست شماست … و مکان خوبی برای شروع است.

۲۶. غرور. چیزهای کوچک زندگی را جشن بگیرید . به هر حال ، این دستاوردهای کوچک در زندگی است که به دستاوردهای بزرگ تبدیل می شود.

۲۷. جایی برای اشتباه کردن. بچه ها بچه هستند. این چیزی است که آنها را بسیار سرگرم کننده می کند … و به شدت به صبر شما نیاز دارند. به آنها فرصت دهید تا آزمایش ، کاوش و اشتباه کنند.

۲۸. عزت نفس. افرادی که یاد می گیرند برای خود ارزش قائل شوند دارای اعتماد به نفس ، عزت نفس و ارزش خود هستند. در نتیجه ، آنها در بزرگسالی به ارزش های خود احترام می گذارند و به آنها پایبند هستند … حتی در صورتی که هیچ کس دیگری به آن احترام نگذارد.

۲۹. حس شوخ طبعی. هر روز با فرزندان خود بخندید … به خاطر شما و آنها.

۳۰. معنویت. ایمان دیدگاه ما را نسبت به جهان و زندگی ما بالا می برد. عاقلانه است که به فرزندان خود القا کنیم که آنها چیزی فراتر از گوشت و خون هستند که فضا را اشغال می کنند. آنها همچنین از ذهن ، قلب ، روح و اراده ساخته شده اند. و تصمیمات در زندگی آنها باید بر اساس چیزی باشد که فراتر از جسم آنهاست.

۳۱. ثبات. یک خانه پایدار پایه ای می شود که کودکان بقیه عمر خود را بر اساس آن می سازند. آنها باید موقعیت خود را در خانواده بدانند ، به چه کسانی می توانند اعتماد کنند و چه کسانی در کنار آنها خواهند بود. مدام این چیزها را تغییر ندهید.

۳۲. زمان. هدیه زمان تنها هدیه ای است که هرگز نمی توانید پس بگیرید . بنابراین به این فکر کنید که چه کسی (یا چه چیزی) زمان آنها را می گیرد.

۳۳. توجه تقسیم نشده. به همه ی فرزندان به یک اندازه توجه نشان دهید.

۳۴. منحصر به فرد. آنچه ما را متفاوت می کند، چیزی است که ما را خاص می کند. منحصر به فرد بودن را نباید پنهان کرد. باید با افتخار برای همه جهان نمایش داده شود تا ببینند ، قدر بدانند و لذت ببرند.

۳۵. خانه استقبال کننده. این که بدانید همیشه می توانید به خانه بیایید یکی از شیرین ترین و جان بخش ترین تضمین ها در سراسر جهان است. آیا خانه شما به فرزند شما روح می بخشد؟

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن