روانشناسیروانشناسی رابطه

۹ راه برای افزایش مهارت های اجتماعی

۱. ارتباط چشمی 

چه زمانی که صحبت می کنید و یا گوش می کنید، ارتباط چشمی اهمیت دارد در واقع راهی برای نشان دادن علاقه به مکالمه و ارائه اعتماد به نفس می باشد.

۲. آداب معاشرت

آداب و رسوم دارای دو قسمت است: احترام و انطباق.  آداب و معاشرت مناسب برای یک موقعیت نشان دهنده احترام به کسانی است که با آنها ارتباط برقرار می کنید. همچنین نشان می دهد که شما می دانید چگونه در یک موقعیت اجتماعی خاص رفتار موثری داشته باشید. مودب بودن ، علاقه نشان دادن و رفتار خود را تمرین کنید. سعی کنید از موضوعات بحث برانگیز یا منفی پرهیز کنید. مکالمه را بی طرف نگه دارید.

۳.شوخ طبعی

خنداندن شخصی یا خندیدن با کسی احساس بسیار خوبی است! وقتی با هم می خندید، یک ارتباط فوری و احساس راحتی ایجاد می کند. این یخ شکن واقعی رابطه است!

۴. همدلی

 یادگیری همدل بودن دشوارتر است. اما ارتباط برقرار کردن با دیگران را موثرتر می کند. همدلی به شما امکان می دهد پاسخی منطقی و فهم پذیرتر دریافت کنید. آنچه را که می شنوید امتحان کنید و با تجربیات خود ارتباط برقرار کنید. مایل باشید داستان های خود را به اشتراک بگذارید اگر یاد بگیرید همدل باشید افراد بیشتری جذب شما می شوند.

۵.مهارت های شنیداری

. گوش دادن با دقت یکی دیگر از راه های احترام گذاشتن به دیگران است. مردم وقتی به آنها توجه می کنید احساس اهمیت می کنند. وقتی توجه شما حالت متعجب به خود می گیرد ممکن است احساس بی احترامی کنند

۶. سوال بپرسید

مردم معمولا دوست دارند از آنها سوال بپرسید، اجازه بدهید افراد خودشان صحبت کنند اما سوالات، مکالمات را آسان می کند.

۷.زبان بدن 
بدن اغلب بلندتر از کلمات ما صحبت می کند. به زبان بدنی که نمایش می دهید بیشتر توجه کنید. تمرین زبان بدن باز و با اعتماد به نفس برای هر دو طرف مکالمه مفید است. وقتی به نظر می رسد آرام و با اعتماد به نفس هستید ، دیگران در حضور شما احساس آرامش و اطمینان بیشتری می کنند. زبان بدن مناسب برای دیگران جذاب و دلگرم کننده است.
۸.لبخند
لبخند زدن می تواند بلافاصله شما را آرام تر، شاد، با اعتماد به نفس و نزدیک تر نشان دهد! همچنین هنگام لبخند زدن احساس بهتری خواهید داشت. مثل یک حالت فوری برافروخته است. به علاوه لبخندها اغلب مسری هستند!
۹.معرفی

معرفی خودتان به دیگران می تواند اضطراب زا باشد اما صادق باشید.

 

مهارت های  اجتماعی می تواند شما را به زندگی نزدیک تر کنند، اما همیشه آسان نیستند! بعضی افراد کمی خجالتی هستند. خبر خوب این است که شما می توانید روی آن کار کنید و مهارت های اجتماعی خود را ارتقا دهید ، بنابراین می توانید با اعتماد به نفس مکالمه کنید 🙂 امیدوارم یاد گرفته باشید که چگونه اجتماعی تر باشید و مهارت های فردی خود را ارتقا دهید!

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن