روانشناسینوع مخاطب

۵ راه تقویت یادگیری مغز

مغز ما به طور طبیعی در طول زندگی ما رشد می کند و تغییر می کند، اما ما می توانیم رشد مغز خود و فرزندانمان را با انجام چند مرحله ساده تقویت کنیم. من چندین مقاله توسط اریک جنسن، مربی برجسته تحقیقات مبتنی بر مغز، خوانده ام. من می خواستم برخی از یافته ها و پیشنهادات بعدی او را برای یادگیری مبتنی بر مغز با آنها در میان بگذارم. بعضی از اینها مربوط به مدرسه یا کلاس است ، اما همه می توانند با زندگی در خانه سازگار شوند. اگر شما یک مربی هستید، اینها برای برنامه ریزی و آموزش بسیار مفید هستند.

نکات موثر برای استفاده از یادگیری مبتنی بر مغز

۱. تربیت بدنی ، تعطیلات و حرکت از یادگیری پشتیبانی می کند و برای آموزش بسیار مهم است. از نظر معلمان ، این به معنای حذف هرگز PE یا تعطیلات است. بعلاوه ، حرکت ساده در کلاس باعث افزایش تعامل و یادگیری می شود. برای والدین ، ​​کودکان در صورتی که قبل از شروع ورزش یا بیرون بازی کنند ، در انجام تکالیف بهتر کار می کنند.

۲. شرایط اجتماعی مثبت و متنوع با سلولهای مغزی بیشتری ارتباط دارد. برای معلمان، این به معنای گروه بندی استراتژیک در طول روز است که اطمینان حاصل می کند کودکان در معرض دوستان جدید و موقعیت های اجتماعی قرار می گیرند. برای والدین، ​​این به معنای تشویق تعاملات اجتماعی با افراد مختلف است.

۳. در حالی که ثابت شده است مقدار کمی استرس باعث افزایش یادگیری می شود ، استرس مزمن و حاد می تواند برای یادگیری و رفتار دانش آموزان مضر باشد. معلمان و والدین می توانند مهارت های کنار آمدن را به کودکان بیاموزند ، درک دانش آموزان از انتخاب را افزایش دهند ، مهارت های مقابله ای را تقویت کنند ، هنرها را تقویت کنند ، فعالیت بدنی را تشویق کنند و مربی شوند.

۴- تدریس بصورت چند بعدی به طور قابل توجهی یادگیری قوی تری ایجاد می کند. برای معلمان، این به معنای آموزش به صورت قطعه ای ، پردازش اطلاعات و سپس اجازه استراحت مغز است. همین استراتژی می تواند در هنگام کمک به بچه ها در انجام تکالیف برای والدین مفید باشد. با ۱۵ دقیقه افزایش کار ، به دانش آموزان اجازه دهید حداقل برای استراحت بلند شوند و راه بروند.

۵- پنج بخش علوم اعصاب در پنج دانشگاه مشهور اخیراً پروژه هایی را مطالعه کرده اند که تأثیر هنرها را بر روی مغز و یادگیری بررسی می کنند. نتایج نشان می دهد که برخی از هنرها باعث افزایش توجه ، حافظه کاری و مهارتهای فضایی بصری می شوند. هنرهای دیگر مانند رقص ، تئاتر و درام باعث تقویت مهارت های اجتماعی ، همدلی ، زمان ، صبر ، حافظه کلامی و سایر مهارت های زندگی قابل انتقال می شوند. اگر بودجه تعداد هنرهای ارائه شده در مدرسه کودک شما را محدود می کند ، سعی کنید آنها را در معرض هنرهای خارج از مدرسه قرار دهید.

در کنار این استراتژی ها ، خواندن و انجام کارهای حافظه نیز می تواند رشد مغزی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. تحقیقات نشان می دهد که خواندن ۳۰ دقیقه در روز می تواند ماده سفید و خاکستری مغز را فقط پس از ۹ روز تغییر دهد. وظایف حافظه فعال شامل هجی کردن کلمات به عقب، به خاطر سپردن رشته های رقم، با دستورالعمل های اضافی، جستجوی کلمات یا حروف در مقالات مجله / روزنامه و بسیاری موارد دیگر است.

 

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن