اخبار

تقویم روز/ روز جهانی کودک

روز جهانی کودک اولین بار در سال ۱۹۵۴ به عنوان روز جهانی کودک تاسیس شد و هر سال در ۲۰ نوامبر برگزار می شود تا به منظور ارتقای همبستگی بین المللی ، آگاهی در بین کودکان در سراسر جهان و بهبود وضعیت رفاه کودکان برگزار شود.

بیستم نوامبر یک تاریخ مهم است زیرا تاریخ ۱۹۵۹ است که مجمع عمومی سازمان ملل اعلامیه حقوق کودک را تصویب کرد. همچنین این تاریخ در سال ۱۹۸۹ است که مجمع عمومی سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق کودک را تصویب کرد.

از سال ۱۹۹۰ ، روز جهانی کودک همچنین سالگرد تاریخی است که مجمع عمومی سازمان ملل متحد هم بیانیه و هم کنوانسیون حقوق کودکان را تصویب می کند.

مادران و پدران ، معلمان ، پرستاران و پزشکان ، رهبران دولت و فعالان جامعه مدنی ، بزرگان مذهبی و جامعه ، مجریان شرکت ها و متخصصان رسانه ها ، و همچنین جوانان و کودکان خود می توانند سهم مهمی در مناسب سازی روز جهانی کودک برای آنها داشته باشند. جوامع ، جوامع و ملتها.

روز جهانی کودک به هر یک از ما یک نقطه ورود الهام بخش برای حمایت ، ترویج و تجلیل از حقوق کودکان ، ترجمه به گفتگوها و اقداماتی است که می تواند دنیای بهتری را برای کودکان بسازد.

امسال ویژه ۳۰ سالگرد کنوانسیون حقوق کودک است. زمانی برای جشن گرفتن و زمانی برای خواستار اقدام برای حقوق کودک. شما چکار خواهید کرد؟

سی سال پیش ، رهبران جهان با تصویب کنوانسیون حقوق کودکان سازمان ملل – یک توافق نامه بین المللی درباره کودکی ، نسبت به کودکان جهان تعهد تاریخی داشتند.

این معاهده به تصویب ترین معاهده حقوق بشر در تاریخ تبدیل شده و به تحول زندگی کودکان در سراسر جهان کمک کرده است.

اما هنوز همه کودکان از کودکی کامل لذت نمی برند. بسیاری از دوران کودکی آنها کوتاه شده است.

به نسل ما بستگی دارد که رهبران دولت ، تجارت و اجتماعات به تعهدات خود عمل کرده و اکنون ، برای همیشه و برای همه ، برای حقوق کودک اقدام کنند. آنها باید اطمینان حاصل کنند که هر کودکی از هر حق برخوردار است.

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن