بارداری و زایمانپیش از بارداری

فعالیت های خانگی که زنان باردار باید از آن اجتناب کنند

Housework Pregnant

شما وسایل و اتاق کودک خود را آماده کرده اید اما بهتر است در سه ماه های دوم و سوم کارهای خانه را انجام ندهید و آرامش داشته باشید تا از شما و نوزادتان محافظت شود. .

۱. نظافت عمومی

تقریباً هر ماده تمیز کننده ای که در بازار وجود دارد  مملو از مواد شیمیایی یا سموم قوی است. اگر پوست شما با برخی از مواد واکنش فعال در این پاک کننده ها تماس پیدا کند، می تواند واکنش های آلرژیک بالقوه ای را  ایجاد کند.

برخی از زنان در دوران بارداری خود حساسیت بیشتری در پوست خود دارند و ممکن است متوجه شوند که حتی نسبت به محصولات ضد آلرژی متداول که قبل از بارداری استفاده می کردید واکنش نشان می دهند.

حتی اگر محصولات طبیعی را خریداری می کنید، اطمینان حاصل کنید دارای استاندارد باشند یکی از دلایلی که از زنان خواسته می شود از کارهای تمیز کردن عمومی در دوران بارداری خودداری کنند این است که معمولاً مقداری خم می شوند  که می تواند منجر به التهاب عصب سیاتیک شود. حاملگی می تواند باعث نرم شدن رباط ها و مفاصل شود و انجام کارهایی را که قبلاً قبل از بارداری به راحتی انجام می دادید برای شما دردناک باشد. در نظافت عمومی، از شریک زندگی خود کمک بگیرید.

۲. تمیز کردن زباله ها

شاید شما حیوان خانگی داشته باشید که نیاز به نظافت داشته باشد. نظافت زباله ها می تواند منجر به عفونت های بارداری شود. اگر شخصی برای کمک به شما وجود ندارد از پوشیدن دستکش ، ماسک و یک لباس محافظ از میکروب غفلت نکنید..

۳.  تمیز کردن حمام و توالت

با توجه به حجم زیاد مواد شیمیایی مورد استفاده در مواد تمیز کننده ای که به طور خاص برای توالت و حمام ساخته شده اند، این کار در هنگام انجام کارهایی که باید از آنها اجتناب شود ، ممنوعیت بیشتری دارد.

گازهای موجود در مواد پاک کننده برای کودک مضر محسوب می شود. زنان باردار حساسیت بیشتری نسبت به بو دارند، از حس بویایی خود برای محصولات ایمن خانگی استفاده کنید. با این حال،اطمینان حاصل کنید که در زمان تمیز کردن ،پنجره ها و درها باز هستند و در یک فضای تهویه مناسب برای محافظت از خود و کودک قرار دارید.

۴.لباسشویی

بینی شما به عنوان یک زن باردار ممکن است نسبت به رایحه های مصنوعی حساس باشد و پوست شما از واکنش به مواد شوینده رنج ببرد. شستن لباس ها نیز اعصاب سیاتیک شما را تحت تاثیر قرار می دهد. زنان باردار در تعادل آسیب پذیر هستند. علائم زایمان زودس و فشار خون بالا می تواند نتیجه آن باشد.

۵. حرکت دادن وسایل سنگین

جابجایی وسایل سنگین می تواند به کمر شما فشار بیشتری وارد کند. هرچه در بارداری پیشرفت می کنید ، رشد شکم به کمر شما فشار می آورد و برای برخی از خانم ها این امر می تواند منجر به درد حاد شود.

۶. آویزان کردن پرده و تمیز کردن اطراف

این کار سخت حتی برای شخصی که باردار نیست خطرناک است. احتمال سقوط از نردبان و از دست دادن تعادل فقط دو مورد از این خطرات است. با شکم در حال رشد و کمر کشیده ، که به طور کلی تعادل را کاهش می دهد.

این کار سخت باید از لیست شما خارج شود حتی اگر کسی را برای واگذاری آن ندارید.

 

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن