پدر / مادرپدرهاروانشناسیسبک زندگیمادرهامقالات آموزشینوع مخاطب

۷ ایده برای فرزند پروری

نظم و انضباط  حساس ترین عنصر فرزندپروری است.

همانطور که بچه ها باید درک کنند، اعمال نادرست عواقب دارد،  والدین نیز باید مراقب باشند نظم و انضباط را برای تعلیم و تربیت به کار گیرند.

به عنوان یک والد به فرزند خود بیاموزید انسان ها کامل نیستند و هرگاه دچار خطا شدید از آنها عذر خواهی کنید تا آنها نیز یاد بگیرند.

چیزهایی که باید از قبل به کودک بگویید

یک برنامه بازی در هنگام انضباط داشته باشیم. این بدان معناست که شما از قبل می دانید پیامد آن ها چه خواهد بود، بنابراین به جای عصبانیت یا ناامیدی به آن باز می گردید. وقتی برنامه بازی دارید ، کمتر ناامید می شوید و هرچه سریعتر در پاسخ به رفتار آنها عمل  می کنید.

اطمینان حاصل کنید که عدالت را رعایت می کنید بعضی اوقات، می توانید به کودکان بگویید که تصمیم بگیرند پیامد رفتارهایشان چه باشد به این ترتیب، آنها  نسبت به انتخاب خود مسئولیت پذیر می شوند.اما به رفتارهای مثبت آنها نیز پاداش دهید.

۱. در مورد رویدادها بحث کنید.

علت رفتار ها از جویا شوید. با او به صورت صمیمانه صحبت کنید. گاهی اوقات آنها خودشان نمی دانند از چه چیزی ناراحت هستند.

۲. زمان 

به آنها فرصت دهید در مورد کارهایشان فکر کنند. گاهی قوانین تدوین شده توسط  خودشان را به آنها یادآوری کنید

۳. خرابی ها را جایگزین کنند

اگر به صورت تصادفی خرابی به بار آوردند، آنها را مجازات نکنید اما یادآوری کنید که باید اشیایی را شکستند یا خراب کرده اند را تعمیر و جایگزین کنند.

۴-گرفتن امتیاز

از کودک یک امتیاز بگیرید، تا متوجه باشد که به خاط داشته هایش باید سپاس گزار باشد.

۵- جرم را با پیامد مطابقت دهید

مثلا آنها به شما گفتند که دندانهای خود را قبل از خواب مسواک زدن ، اما در واقع، این کار را نکردند. شما باید اطمینان حاصل کنید که هم دروغگو و هم نافرمانی هستند.

شما می توانید چنین چیزی را بگویید ، “حالا که شما نمی خواهید دندان های خود را مسواک بزنید ، بنابراین تا زمانی  مسواک نزنید،  شیزینی وجود نخواهد داشت.. اگر دندانهای خود را مسواک نکنید، دندانهای شما پوسیده می شوند، و ما باید به دندانپزشک برویم. ”

این  جمله به آنها کمک می کند تا درک کنند که عواقب طبیعی در هنگام مسواک زدن دندان هایشان رخ می دهد و پرداختن به این واقعیت که آنها به شما دروغ گفته اند نیز مهم است.

۶. کارهای بیشتری به آنها بدهید

سپردن وظایف به کودکان باعث می شود آنها مسئولیت پذیر باشند و هنگامی که آنها نافرمانی می کنند، این می تواند یک ابزار عالی برای نظم و انضباط باشد.

۷. از آنها بخواهید که نسبت به اقدامات خود مسئولیت پذیر باشند

اگر کار اشتباهی انجام دادند، به آنها یاد بدهید عذر خواهی کنند.

 

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن