مقالات آموزشینوع مخاطب

راهکار هایی برای جلوگیری اعتیاد کودکان به ابزارهای دیجیتالی

تأثیر بر خواب:مشاهده صفحه نمایش ، به طور خاص در دستگاه های قابل حمل ، بر میزان خواب کودکان در هر سنی تأثیر منفی دارد ، اما بیشتر در کودکان زیر ده سال است.

تأثیر بر میزان فعالیت:در برخی از مطالعات ، چاقی با تماشای بیش از حد تلویزیون در کودکی مرتبط بوده است.

تأثیرات بر شناخت:مطالعات نشان می دهد کودکانی که بیش از ۲ ساعت در روز صرف تماشای صفحه می کنند ، در آزمون های تفکر و زبان نمره کمتری می گیرند.

پزشک متخصص اطفال کلینیک کلیولند ، دکتر اسکایلر کلادی، توضیح می دهد که مدت زمان استفاده از صفحه نمایش چنین تأثیری شدیدی روی کودکان دارد زیرا کودکان باید محیط خود را کشف کنند و مهارت های حرکتی را رشد دهند. این حرکت و رفتار کنجکاو در صورتی اتفاق نمی افتد که آنها تمام وقت خود را صرف دیدن دستگاه الکترونیکی کنند.

در واقع ، این حتی باعث ایجاد چیزی می شود که کارشناسان از آن به عنوان اختلال در کمبود طبیعت یاد می کنند. در اینجا همه چیز را بدانید.

یک مطالعه ارتباط بین تماشای نمایش های آموزشی و بهبود رفتارهای اجتماعی در کودکان پیش دبستانی از جمله عملکرد علمی با کیفیت بالاتر با اثرات ماندگار از طریق مدرسه را نشان داد..

اساساً ، مانند همه جنبه های دیگر والدین ، ​​تعادل مهم است. خانواده شما باید تعادل و برنامه ای را پیدا کنند که برای شما مناسب باش و هر تغییر بزرگی نیاز به یک برنامه فکری دارد.

اگر در مورد کاهش یا سم زدایی از زمان نمایشگر بحث می کنید ، این روش ۷ مرحله ای یک روش آرام و مطمئن است تا شما را در مسیر درست قرار دهد.

مرحله اول: یک جلسه خانوادگی تشکیل دهید تا یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید

اولین قدم صحبت از طریق تصمیم گیری با خانواده است. دلیل اینکه می خواهید زمان نمایش در خانه خود را کاهش دهید چیست؟ آیا می خواهید وقت کیفیت بیشتری را با کودکان خود سپری کنید ، از تأثیرات منفی آن جلوگیری کنید ، یا فقط وقتی پس از گذراندن وقت در  با عباراتی مانند انسان زنده به شما نگاه می کنند احساس راحتی نمی کنید؟

در طول بحث خود، اهداف واقع بینانه تعیین کنید. برخی از زمان های نمایش خوب و کاملاً مورد نیاز است (به نظر من ، مادر گاهی به استراحت احتیاج دارد!). همانطور که در بالا ذکر شد ، برنامه های آموزشی با کیفیت می توانند تأثیرات مثبتی داشته باشند.

اگر مطمئن نیستید که چه مدت زمان صفحه نمایش قابل قبول است ، به متخصصان گوش دهید. آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند:

کودکان نوپا: بر روی زمان بازی فیزیکی نوزادان و کودکان نوپا تمرکز کنید و فقط از رسانه های آموزشی با کودکان خردسال ۱۸ ماه به بالا استفاده کنید.
سنین ۲ و ۵: زمان نمایش نباید بیش از یک ساعت در روز باشد و باید والدین را درگیر کند که می تواند به کودک کمک کند تا از برنامه های آموزشی بیاموزد.
سنین ۶ سال و بالاتر: محدودیت های مداومی را در زمان استفاده از رسانه و انواع رسانه ها تعیین کنید و اطمینان حاصل کنید که رسانه ها جای خواب کافی، فعالیت بدنی و سایر رفتارهای ضروری برای سلامتی را ندارند.
سنین ۱۰-۱۸ سالگی: CDC بیش از ۱-۲ ساعت زمان کل صفحه در روز را توصیه نمی کند.

مرحله دوم: برای شروع توان بخشی برای یک روز برنامه ریزی کنید

برای شروع برنامه اقدام خود، از قبل تاریخی را انتخاب کنید. این به فرزندانتان فرصت می دهد تا زندگی روزمره را آماده کرده و با آن کنار بیایند.

 با تهیه لیستی از ایده ها ، کودک شما می تواند گزینه های ساده ای برای جایگزینی جای خالی داشته باشد:

تجهیزات ورزشی: ست توپ ویفل ، توپ فوتبال
اسباب بازی های فضای باز: گچ ، حباب ، بادکنک
فعالیت های داخل سالن: Lego’s ، Play-Doh ، کتاب های رنگ آمیزی

مرحله چهارم: دور از چشم ، دور از ذهن

این شکنجه محض است که به کودک گفته شود که نمی تواند به دستگاه تکنولوژی خود برود، اما آن را در معرض دید قرار دهد. اگر در دسترس باشد ، آنها آن را جلب می کنند. کودکان فاقد سطح تکانه هستند.

دستگاه ها را خارج از دید به مکان جدیدی منتقل کنید که چندان وسوسه انگیز نباشد.

مرحله پنجم: به کودکان خود کمک کنید تا بازی کنند

ممکن است کمی ضد شهودی به نظر برسد ، اما گاهی اوقات ، به عنوان والدین ، ​​وظیفه ما این است که به بچه ها کمک کنیم تا بازی کنند. چند اسباب بازی بیرون بیاورید ، با کودک خود بنشینید و به او نشان دهید که بازی و استفاده از تخیل او چقدر سرگرم کننده است.

بعضی از بچه ها درست به بازی تخیلی فرو می روند ، در حالی که بعضی دیگر به کمی فشار نیاز دارند.

مرحله ششم: این رفتار را الگوی خود قرار دهید

اگر والدین خود را به طور مداوم در تلفن یا دستگاه خود ببینند ، نمی توانید انتظار داشته باشید که همه این شیوه زندگی جدید را داشته باشند.

به عنوان یک خانواده از وسایل جدا شوید. به فرزندان خود نشان دهید زندگی در پشت صفحه وجود دارد. از این به عنوان فرصتی برای انجام فعالیتهای بیشتر با هم و تقویت روابط استفاده کنید.

مرحله هفتم: روشهای جایگزین ایجاد کنید تا از پریز برق دور بمانید

از همه مهمتر ، ایجاد روال های جدیدی که شامل زمان نمایش نیستند.آیا فرزند شما در لحظه ای که از مدرسه به خانه می رسد به طور خودکار دستگاهی را می گیرد؟ برای جایگزینی این کار یک روال جدید را شروع کنید. در این مدت آنها را به خوردن میان وعده و کار بر روی مشق تشویق کنید.

به زمانهایی فکر کنید که استفاده از فناوری زیاد است و سعی کنید این را تنظیم کنید.

 

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن